A zase ta Valentýnka…  Mezinárodní soutěž „Great Piano Masters Rudolf Kehrer Edition 2022“. Soutěž probíhala od 29.5. do 12.6. Vyhodnocení bylo 5.7. – 1.místo. Obrovská gratulace!
Tentokrát na zahájení stipendijního programu MenArt.. Klavírní melodie, talentované děti, úžasní mentoři, inspirativní setkání, přátelství, nádherné město TOP…
Těšíme se na další setkání… tentokrát už na HAMU v Praze.
Naše Valentýnka Ibriqi je prostě „ďáblík“v dobrém řečeno. Nedalo jí to… Mezinárodní soutěž „International Association Gloria Artis in Viena“ – 1. místo. Dokonalé zakončení školního roku. Velká gratulace Valentýnce a paní učitelce Belčikové. Ty holky jsou neuvěřitelné..
Základní umělecká škola v Milovicích si pro své příznivce přichystala svůj Závěrečný koncert na středu 15.6.2022. Zaznamenali jsme pro Vás jeho atmosféru v naší reportáži z velmi solidně zaplněného atria radnice v Milovicích, v němž vystupující i jejich pedagogy a rodiče, přivítali starosta města Lukáš Pilc a místostarostka Ludmila Šimková.
Program, který byl složen z 25 vystoupení, představil téměř všechny nástroje, na které se v ZUŠ Milovice vyučuje. Mladé hudebníky pak doplnili se svými vystoupeními i žáci taneční přípravky a taneční praxe.
Pomyslnou „třešničkou na dortu“ pak bylo vystoupení ředitelky základní umělecké školy – Romany Matějkové, která si připravila píseň skupiny Queen – The show must go on v netradičním jevištním aranžmá.
Místostarostka města Ludmila Šimková ve svém přivítání zmínila i skutečnost, že doufá, že další ročník tohoto koncertu budou již moci hostit nedaleké prostory nově zrekonstruovaného kulturního domu.
Na sestřih z koncertu se můžete podívat zde: Závěrečný koncert ZUŠ Milovice 2022 – snews.cz
Završení všech soutěží tohoto roku je za námi.  Soutěž „Prague Junior Note 2022 “ na HAMU v Praze – Valentýnka Ibriqi si veze domů 1.misto.
Obrovská gratulace Valentýnce i paní učitelce Belčikové a mamince Valentýnky velké poděkování za podporu.

I letošní ročník ZUŠ OPEN se vydařil a společně s absolventy děti nacvičily krásná vystoupení. Děkujeme tímto všem rodičům a učitelům, kteří se na přípravě podíleli.

NEE, neopakujeme se, holky opravdu byly na další soutěži , jsou úžasné. Gratulujeme našim šikovným klavíristkám a jejich paní učitelce Belčikové. Obě naše žákyně zazářily o víkendu na soutěži „Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons“. Valentýnka Ibriqi získala 1. místo a dokonce mimořádnou cenu absolutního vítěze, Anička Knotnerová získala 2. místo. Gratulujeme, máme velkou radost!

Celostátní soutěž ZUŠ ve hře na bicí nástroje a nádherné 2. místo našeho žáka Tobiáše Holznera pod peedagogickým vedením pana učitele Víta Blažka. Tobík se brilantně umístil v tak obrovské konkurenci výborně hrajících dětí. Klobouk dolů! Obrovská gratulace!

Výtvarné oddělení ZUŠ Milovice přichystalo na městském úřadě svoji první výstavu. K vidění byly závěrečné práce absolventů naší školy. V pozadí zněla hudba kytar, houslí a zpěvu z hudebního oddělení, které tak krásně dobarvilo atmosféru výstavy a dodalo tak celé akci pestrou paletu zážitků.

Na sestřih se můžete podívat zde: Výstava absolventských a závěrečných prací ZUŠ Milovice – snews.cz

V atriu radnice v Milovicích byla od 3. května k vidění výstava závěrečných a absolventských prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Milovice.
Slavnostní vernisáže této výstavy se kromě pedagogů, kteří žáky připravovali, vedení základní umělecké školy a zástupců města Milovic, zúčastnilo i mnoho diváků z řad široké veřejnosti.
Na vernisáži jsme se dozvěděli, že i letos se výtvarný obor milovické Základní umělecké školy může pochlubit výrazným úspěchem. Talentové zkoušky na střední umělecké školy výtvarného směru vykonaly: Andrea Kroupová, Eva Tušová, Aneta Procházková, Julie Ventová a Lucie Vojtková. Všechny uchazečky byly přijaty na Střední školu designu v Lysé nad Labem, obor grafický nebo interiérový design.
Letos také absolvovalo šest žákyň a žáků: Anna Macurová, Emma Jezdinská, Juliana Ventová, Tobias Harcek, Ondřej Priehoda, Jan Urban.
Ukázky z prací žáků všech pěti oddělení výtvarného oboru byly na radnici v Milovicích vystaveny do 30. 5. 2022.

Naše šikovné žákyně z klavírního oddělení jely zkusit štěstí na klavírní soutěž do Karlových Varů. Za naši ZUŠ opět posíláme obrovskou gratulaci.  V soutěži Karlovarská růžička získala Anna Knotnerová 1.místo a vyhrála mňamózní dort. Valentýna Ibriqi má také 1.místo, dort a k tomu ještě CENU za interpretaci Sonáty Beethovena. Děvčatům a jejich paní učitelce Elinně Belčikové moooc gratulujeme, jsou to šikulky!

Valentýnce Ibriqi moc gratulujeme, zúčastnila se sedmého ročníku klavírní soutěže Beethovenovy Teplice, kde dostala ceny rovnou dvě. Cenu za nejlepšího účastníka mladší kategorie s největším počtem bodů ze všech účastníků a 1. místo v soutěžním programu. Velká gratulace.

Gratulujeme našim žákům a paní učitelce MgA. Petře Benešové z dechového oddělení, kteří se zúčastnili v březnu okresního kola v soutěži ve hře na dechové nástroje. Všichni obdrželi skvělá umístění. Janošková Petra 1.cena, Kyzeková Eliška 1.cena, Nešněrová Gabriela 2.cena, Dohnal Marek 2.cena, Svobodová Tereza 3.cena. Gratulujeme!!!

Gratulujeme našemu žákovi Tobiášovi Holznerovi, který se zúčastnil soutěže v okresním kole ve hře na bicí. Získal úžasné 1.místo a postup do krajského kola, které proběhne 1.4. Budeme mu všichni moc držet palce!

A je to tu, držení palců se vyplatilo.  Tobiáš v krajském kole v soutěži na bicí nástroje získal opět 1. místo a  postupuje tak do celostátního kola. Poděkování za skvělé pedagogické vedení posíláme také panu učiteli Vítkovi Blažkovi a díky patří také rodičům Tobíka za velkou podporu!

Ve středu 9. března si návštěvníci ZUŠ Milovice mohli poslechnout krásnou hudbu a povzbudit děti z této školy.
Studenti v minulých dnech sami oslovovali své pedagogy s žádosti, že by chtěli nějak podpořit své vrstevníky na Ukrajině.
Ve spolupráci s městským úřadem v Milovicích nakonec padlo rozhodnutí uspořádat koncert žáků této školy jako podporu partnerského města Vinnyki.
Město Milovice za vybranou částku, která nakonec přesáhla desetitisíc korun, nakoupilo konkrétní materiální pomoc, kterou zaslalo na Ukrajinu.
Podívejte se na pár záběrů z této akce.

O víkendu opět proběhlo vítání občánků na městském úřadě. Naši malí hudebníci zpestřili program a zahráli pár tónů k oslavě těch nejmenších. Děkujeme rodičům, účinkujícím, učitelům a městu za pozvání.

Vynikající úspěch na celosvětové soutěži WPTA ve Španělsku získala Valentýna Ibriqi ze ZUŠ Milovice.
Valentýna Ibriqi ze třídy paní učitelky Elliny Belčikové se v prosinci 2021 zúčastnila mezinárodní klavírní soutěže WPTA SPAIN IPC ve Španělsku, která probíhala dálkovou formou, soutěžní repertoár byl profesionálně nahrán TV SNEWS, za což jim také děkujeme a zaslán dle podmínek do soutěže. Vyhodnocení výsledků soutěže proběhlo nyní v lednu. Z celkového počtu 220 soutěžících z celého světa se Valentýnka umístila na úžasném 6 místě!! Je to naprosto úžasný úspěch v tak náročné a těžké celosvětové soutěži. Valentýnce i paní učitelce Elinně Belčikové moc gratulujeme a přejeme i dále ve společné hudební práci mnoho úspěchů, nadšení a štěstí.

Žákovský koncert se navzdory karanténám uskutečnil a čtyři stateční vystoupili v koncertním sále naší ZUŠ. Velké díky patří rodičům, žákům a učitelům za jejich společnou práci.

Taneční večírek

Jelikož byla zrušena všechna vystoupení, přinášíme vám alespoň záznam z večírku tanečního oddělení. Ještě tedy krátké ohlédnutí a připomínka vánočního času.

Odkaz zde: Facebook

Ta naše holka je prostě „ďáblík“, úžasná… Valentýnka Ibriqi  získala opět 1.místo v klavírní soutěži, a to rovnou v mezinárodní. Posíláme obrovskou gratulaci a jsme právem hrdí. Poděkování patří opět skvělé paní učitelce Ellině Belčikové. Celý soutěžní program naší vítězky můžete shlédnout v přiloženém videu v čase 7 hod. 30 min. 30 sekund = 7:30:30. Jedná se o záznam celé soutěže, video je tedy třeba posunout na uvedený čas. https://youtu.be/O7BVoOtqLa0

Vánoční koncert už druhým rokem pouze za účasti kamer a zaznamenán do on-line sfér. Ač nám současná nařízení moc nepřejí ke stmelování společnosti, cestu si vždy najdeme. Přejeme Vám tímto krásné prožití vánočních svátků a doufejme, že se brzy vrátíme ke klasickým koncertům.

Záznam můžete zhlédnout zde: Záznam z vánočního koncertu ZUŠ Milovice – YouTube

Velká GRATULACE našim mladým klavíristkám – Anně Knotnerové a Valentýně Ibriqi ke krásným 1.místům v klavírní soutěži Středočeské PIANOFORTE. Soutěž probíhala v pátek 12.listopadu a následující den se konal koncert vítězů. Poděkování patří také paní učitelce Ellině Belčikové za výborné pedagogické vedení. Máme velkou radost za tak skvělé úspěchy našich talentovaných žáků.

O víkendu opět proběhlo vítání občánků na městském úřadě. Naši malí hudebníci zpestřili program a zahráli pár tónů k oslavě těch nejmenších. Děkujeme rodičům, účinkujícím, učitelům a městu za pozvání.

Je krásné, že spolu můžeme sdílet tyto výjimečné chvilky nejen na sociálních sítích, ale opět i na živo. Děkujeme všem žákům za skvěle připravená čísla a všem rodičům, kteří děti podporují v této náročné činnosti. A největší dík všem učitelům, kteří s žáky čísla nacvičili.

Děkujeme Město Milovice za pozvání na akci vítání občánků. Naši žáci předvedli vystoupení na housle a flétnu a krásně tak přivítali nově narozené občánky města Milovic. Atmosféra plná optimismu byla naprosto strhující.

Mezinárodní soutěž „International Association Gloria Artis in Viena“