Absolventi červen 2023

Žáci hudebního oboru uzavírají studium absolventským koncertem. V koncertním sále naší školy se letos konaly dva, na kterých vystoupili nejen absolventi 7. ročníku 1.cyklu, ale i někteří žáci z jiných ročníků. Absolventům gratulujeme a nejen jim, ale i všem našim žákům přejeme hodně štěstí a ať je jejich láska k hudbě, k nástroji, zpěvu, tanci a k výtvarné tvorbě provází po celý život, stejně jako nás, jejich učitele.

Prague Junior Note červen 2023

Prague Junior Note:  1. místo a navíc 1.místo studentské poroty.
Valentýnka si dnes zahrála v sále Martinů na HAMU v Praze.
Krásné výkony všech soutěžících, zítra zpátky na koncert vítězů. Opět obrovská gratulace.

Umění nás spojuje – ZUŠ Open

Ve středu 31. května 2023 se uskutečnil v milovickém kulturním domě koncert s názvem „Umění nás spojuje“, který byl součástí projektu ZUŠ Open. Společně se ZUŠ F. A. Šporka z Lysé nad Labem jsme spolupracovali úplně poprvé a bylo to více než famózní. Zde se můžete sami přesvědčit..

Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons – květen 2023

Gratulace pro naši další nadanou žákyni Annu Knotnerovou, která reprezentovala nasi školu ZUŠ Milovice v klavírní soutěži „Mladí pianisté hrají na klavír Steinway&Sons“.
Anička vyhrála úžasné 2.místo v těžké konkurenci ve své kategorii.
Obrovská gratulace Aničce i její paní učitelce.

Výstava výtvarného oboru květen 2023

Výtvarný obor tradičně uzavírá školní rok výstavou, kde můžete spatřit výkresy a výrobky našich žáků tohoto oboru. Někteří z nich byli přijati na umělecké školy a jejich práce z talentových zkoušek jsou zde také vystaveny. Výstava probíhala celý květen v Atriu milovické radnice.

Ocenění naší žákyně

Naši žákyni Valentýnku Ibriqi dnes ocenil ČESTNÝM UZNÁNÍM města Milovice pan starosta Ing. Milan Pour, přítomná byla také její paní učitelka Ellina Belčiková. Vážíme si tohoto gesta a děkujeme za celý náš kolektiv ZUŠ Milovice.

 

Žákovský koncert 3.5.2023

Ve středu 3.5.2023 se v koncertním sále naší školy uskutečnil žákovský koncert. Všechna vystoupení i koncerty jsou velice důležitou součástí při studiu jakéhokoli hudebního nástroje, zpěvu či tance. Žáci díky nim získávají větší jistotu a mizí tím i tréma, která je jejich součástí. Stát před lidmi opravdu není tak jednoduché, jak se může zdát..

Nábory v MŠ a ZŠ

V minulých dnech probíhaly nábory v milovických mateřských školách a na Základní škole Juventa. Pro všechny to byla premiéra a učitelé hudebního a tanečního oboru, společně se svými žáky, představili naši školu a vše, co se v ní můžou děti naučit. Všechny děti byly do vystoupení zapojeny a Vy můžete posoudit, zda se jim to líbilo..

Mezinárodní klavírní soutěž Petera Toperczera v Košicích (Medzinárodná klavírna súťaž Petra Toperczera v Košiciach)

Holky opět vyjely za hranice, tentokrát na Slovensko. Soutěž probíhala od čtvrtečního odpoledne do neděle. Maraton klavírních výkonů talentovaných dětí z celého světa skončil.
Valentýnce Ibriqi se podařilo ve dvoukolovém klání s klavíristy z různých zemí zvítězit a odvézt si 1. cenu + speciální cenu starostů města Košice.
Děkujeme všem, kteří drželi palce a paní učitelce Belčikové za skvělou přípravu.

BELGIE, BRUSEL – CELOSVĚTOVÁ KLAVÍRNÍ SOUTĚŽ MERCI, MAESTRO!

Valentýnka Ibriqi byla vybrána do desítky nejlepších klavíristů ve své kategorii z celého světa, aby se „utkala“ v klavírním klání před mezinárodní porotou v Belgii. Tři dny byly velmi náročné. Každý den bylo několik šikovných klavíristů vyřazeno. Posledních pět klavíristů, včetně Valentýnky, hrálo na Gala koncertě v Gothic Hall na náměstí v Bruselu.
Valentýnka získala 2. místo a svoji první stříbrnou medaili veze do ČR . OBROVSKÁ GRATULACE! Gratulace také paní učitelce Ellině Belčikové, která Valentýnku na soutěž připravila.

Soutěž Beethovenovy Teplice 2023

Obrovská gratulace našim šikovným holkám Valentýnce Ibriqi k 1.místu a Aničce Knotnerové k 2.místu v klavírní soutěži Beethovenovy Teplice. Gratulace i jejich paní učitelce Ellince Belčikové, která je na soutěž připravila.

Jarní Kytaroklání 9.3.2023

Náš žák Samuel Juráš z kytarové třídy od pana učitele Aleksandara Badarovskeho, DiS. se umístil na krásném 3.místě v soutěži Jarní Kytaroklání 2023 v Dolních Břežanech. Soutěž probíhala minulý týden 9.3. v prostorách ZUŠ Harmony. Moc GRATULUJEME, máme obrovskou radost!

Žákovský koncert 1.3.2023

Druhý březnový koncert se našim žákům povedl na jedničku a byli za to odměněni velkým potleskem.

První žákovský koncert v roce 2023

Děti si se svými pedagogy odehrály první žákovský koncert v novém roce 2023 a moc se jim to povedlo.

Jako bonus fota z přípravy našich malých tanečnic a tanečníků… 14.12.2022

Vánoční koncert naší ZUŠ v Kulturním domě Milovice 14.12.2022

Malé ohlédnutí za nádherným vánočním koncertem, který byl pro nás i naše žáky prvním vystoupením v Kulturním domě Milovice. Všichni účinkující byli, ač jsou ještě dětmi, naprosto profesionální. Velký dík patří nejen učitelům, samotným žákům, ale též jejich rodičům. Děkujeme.

Krásné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a šťastné vykročení do nového roku 2023 přeje ZUŠ Milovice.

Zde se můžete podívat na krátký sestřih z našeho vánočního koncertu:  Vánoční koncert ZUŠ Milovice 2022 – YouTube

Nejen rodiče, ale i příznivci našeho tanečního oboru budou teď jistě mile překvapeni. Zde je záznam samostatného vystoupení na motivy baletu Louskáček.
choreografie L. Suková
kostýmy Š. Růžičková

Vystoupení a rozsvícení vánočního stromu 27.11.2022

Naše škola se opět zapojila na letošním rozsvícení vánočního stromu, kde si naši žáci hudebního oboru měli možnost zahrát a zazpívat. Součástí byl též jarmark, kde si žáci z výtvarného oboru vyzkoušeli na celé odpoledne, jaké to je, být v roli prodejců svých vlastních výrobků. Děkujeme a chválíme všechny účinkující za skvělé výkony a stejně tak i žáky, za jejich jedinečné a zajímavé výrobky, za odvedenou práci všech učitelů a zaměstnanců školy, kteří s touto slavnostní akcí třeba jen trochu pomohli.

Vítání občánků 26.11.2022

Poslední letošní Vítání občánků v obřadní síni si užili i žáci naší školy. Společně s panem starostou, přivítali nové milovické občánky . Zahráli skladby, které pečlivě nastudovali se svými učiteli a které se jim moc povedly.

Mezinárodní klavírní soutěž „Virtuosi per musica di pianoforte“ 25.11.2022

Dvoukolové klavírní klání s velmi silnou konkurencí z celého světa skončilo. Dva dny Valentýnka hrála před světovou porotou a skončila na 2. místě. Umístění nás těší o to více, že Vája soutěžila se staršími klavíristy a byla jediná z ČR ve své kategorii. Obrovskou gratulaci posíláme Valentýnce i její paní učitelce Belčikové.

Středočeské PIANOFORTE 18.-19.11.2022

Obrovská gratulace naší žákyni z klavírního oddělení Aničce Knotnerové, která získala v soutěži Středočeské PIANOFORTE 1. místo a ještě titul laureáta. V neděli 20.11.v 19 hodin tak vystoupila na koncertě vítězů v Senátu ČR s předním českým pianistou panem Klánským. Moc gratulujeme i paní učitelce Belčikové, máme velkou radost.   Na koncertě vítězů v Senátu ČR zahrála také Valentýnka Ibriqi, která hned druhý den získala v soutěži Středočeské PIANOFORTE také 1. místo. Moc gratulujeme!

Klavírní soutěž „Mladí pianisté hrají na klavír Steinway&Sons“

Klavírní soutěž „Mladí pianisté hrají na klavír Steinway&Sons“
V sobotu Valentýnka převzala cenu ABSOLUTNÍHO VÍTĚZE. Radost z nové klavírní stoličky a pozvánky do showroom DRNEK PIANA byla veliká, ale největší radostí bylo opět si zahrát na mistrovský nástroj Steinway. Moc gratulujeme.

Žákovský koncert 12.10.2022 a 9.11.2022

Naše škola i tento rok pořádá žákovské koncerty. Od září proběhly již dva a naši žáci měli u diváků velký úspěch a byli odměněni obrovským potleskem.